Zdrowie

Jak złagodzić bóle mięśni lub stawów, które utrudniają codzienne funkcjonowanie?

Jak złagodzić bóle mięśni lub stawów, które utrudniają codzienne funkcjonowanie?

Bóle mięśni czy stawów mogą utrudniać codzienne funkcjonowanie (i nie chodzi tu tylko o treningi, ale także wykonywanie zwykłych czynności). W związku z tym pojawia się pytanie, jak szybko o nich zapomnieć? Z pomocą przychodzą różne metody m.in. zażywanie niesteroidowych leków przeciwzapalnych w postaci tabletek czy fizjoterapia. Oprócz tego nieocenioną pomocą są produkty lecznicze w postaci żelu np. Voltaren Max, który szybko przynosi ulgę.

Czym mogą być spowodowane bóle mięśni czy stawów i jak je złagodzić?

Przyczyną bólów mięśni czy stawów mogą być:

  • zbyt intensywne treningi,
  • urazy,
  • zaburzenia elektrolitowe,
  • długotrwały stres powodujący napięcie mięśni,
  • choroby zwyrodnieniowe,
  • niedobór magnezu.

W znalezieniu przyczyny pomagają badania podmiotowe oraz przedmiotowe. Lekarz może zlecić np. badania obrazowe (USG, RM) i laboratoryjne (CRP, OB, anty-CCP).

Na podstawie wyników badań wdrażane są odpowiednie metody leczenia. W złagodzeniu bólu mięśni czy stawów pomagają niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), odciążanie bolącego miejsca, układanie ciała w odpowiedniej pozycji oraz wykonywanie ćwiczeń zleconych przez fizjoterapeutę. W przypadku urazów stosuje się również pomoce ortopedyczne np. w postaci ortezy.

Ponadto w zmniejszeniu dolegliwości bólowych pomóc mogą leki w postaci żelu. Jednym z nich jest Voltaren Max.

Żel przynoszący ulgę w przypadku bólów mięśni i stawów

Jaki jest skład żelu, który przynosi ulgę w przypadku bólów mięśni i stawów? Voltaren Max zawiera 2,32 mg (na 100 g produktu) substancji leczniczej w postaci diklofenaku dietyloamoniowego. Zalicza się on do niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), które zmniejszają ból i stan zapalny.

Ze względu na taki skład Voltaren Max znajduje zastosowanie w przypadku:

  • stanów zapalnych i obrzęków występujących w okolicach stawów lub mięśni;
  • nadwyrężeń, skręceń czy stłuczeń;
  • bólu pojawiającego się w przebiegu choroby zwyrodnieniowej stawów;
  • dolegliwości bólowych, które pojawiły się niedawno lub są długotrwałe i utrudniają codzienne funkcjonowanie;

Voltaren Max przynosi szybką ulgę i przywraca komfort. Ponadto, dzięki temu, że dostępny jest w formie żelu, jego stosowanie jest bardzo wygodne. Wchłania się niemal natychmiast, dzięki czemu nie brudzi ubrań i nie przeszkadza w codziennym funkcjonowaniu.

Jak go stosować? Voltaren max należy wmasować w bolesne miejsce 2 razy dziennie (najlepiej rano i wieczorem).

Jest to żel, który może być stosowany przez osoby powyżej 14. roku życia. Ponadto należy pamiętać, że terapia powinna trwać tylko przez określony czas. Szczegółowe informacje zostały podane w ulotce dołączonej do opakowania.

Materiał zewnętrzny

Udostępnij