portalozdrowiu.pl

Blog tematyczny o zdrowiu

Zdrowie

Zalety wybielania zębów u stomatologa – dlaczego warto?

Zalety wybielania zębów u stomatologa – dlaczego warto?

Wybielanie zębów w domu jest łatwe i wygodne, ale nie zawsze daje tak dobre efekty jak zabieg przeprowadzony w gabinecie stomatologicznym. Zobacz, jakie rodzaje zabiegów wybielania zębów dostępne są u stomatologów i dlaczego warto się na nie zdecydować!

Jak wybielić swoje zęby?

Zabieg polegający na wybielaniu zębów jest najpopularniejszym rodzajem zabiegu tego typu w dziedzinie stomatologii estetycznej. Jego głównym zadaniem jest nadanie zębom bielszego, bardziej estetycznego wyglądu, gdy mają one widoczne przebarwienia czy żółtawy kolor.

Wybielanie zębów można przeprowadzić zarówno w warunkach domowych, jak i w gabinecie stomatologicznym. Różnica dotyczy wtedy nie tylko komfortu i ceny, ale również tego, jakie efekty da procedura.

Dlaczego warto wybielać zęby w gabinecie stomatologa?

Wybieralnie zębów w gabinecie stomatologicznym jest bardzo dobrym wyborem z paru powodów. Dlaczego warto się na nie zdecydować?

Przede wszystkim zabiegi stomatologiczne tego typu są bardzo skuteczne i pozwalają na uzyskanie świetnych efektów nawet w ciągu jednej wizyty w gabinecie. Wybielanie odbywa się wtedy z silniejszymi środkami, dlatego zęby uzyskują błyskawicznie olśniewający wygląd.

Drugim atutem jest bezpieczeństwo, ponieważ pacjent przebywa wtedy pod opieką stomatologa lub higienistki, asystentki stomatologicznej, dlatego może w razie potrzeby liczyć na szybką pomoc, na przykład przy problemach nadwrażliwymi dziąsłami.

W gabinecie stomatologicznym wykonać można również dodatkowe zabiegi, aby zęby były piękniejsze. Zaleca się szczególnie skorzystanie z higienizacji, czyli z dokładnego oczyszczenia zębów przez ich skaling i piaskowanie. Zabieg ten bardzo dobrze przygotowuje je do wybielania.

Wybierz profesjonalne wybielanie zębów w Krakowie w stomatologiaswiatkowska.pl – sprawdź ofertę i umów się na wizytę!

Jakie są metody wybielania zębów w gabinecie?

W gabinetach stomatologicznych wykorzystuje się różne rodzaje metod wybielania zębów. Najczęściej prowadzi się wtedy zabiegi jak:

Wybielanie lampą

To zabieg polegający na naświetlaniu zębów za pomocą specjalnej lampy. Taką procedurę można wykonać w ciągu jednego dnia, dlatego jest to świetny wybór, gdy chce natychmiast poprawić wygląd zębów.

Wybielanie nakładkowe

Zabieg ten polega na wykonaniu nakładek na zęby, które potem pacjent samodzielnie uzupełnia żelem wybielającym w domu. Wybielanie trwa dłużej, lecz daje również bardzo dobre, długotrwałe efekty.

Wybielanie zębów martwych

Dzięki temu zabiegowi można nadać biały kolor zębom, które zszarzały na skutek leczenia kanałowego. Polega na wprowadzeniu do ich wnętrza środka wybielającego.

Udostępnij