Strona główna
Zdrowie
Tutaj jesteś
Zdrowie psychiatra online

Jak może pomóc nam psychiatra online?

Data publikacji 29 czerwca 2022


Zaburzenia psychiczne przestają być powoli tematem tabu i coraz więcej osób przyznaje się do korzystania z fachowej pomocy w ich zwalczaniu. Warto zatem dowiedzieć się, jakie objawy powinny skłonić nas do poszukiwania specjalistycznej pomocy. Co ciekawe, pomóc może nam psychiatra online, a nie tylko wizyta w gabinecie stacjonarnym. 

Co powinno nas skłonić do wizyty u psychiatry?

Istnieje wiele symptomów, które powinny skłonić nas do odwiedzenia profesjonalnego gabinetu psychiatrycznego. Sięgnijmy po pomoc, jeśli od dłuższego czasu doświadczamy nieuzasadnionego smutku, apatii, jak również przygnębienia. Wskazaniem do odbycia wizyty u psychiatry będą również zaburzenia lękowe oraz natrętne myśli, których chcielibyśmy się pozbyć. Konsultacja może być też pomocna dla osób borykających się z różnego rodzaju zaburzeniami snu. Bezwzględne wskazanie do poszukiwania pomocy u specjalisty stanowią myśli i tendencje samobójcze. Warto zatem udać się do lekarza zawsze wtedy, gdy czujemy, że z naszym zdrowiem psychicznym coś jest nie tak. Niemal każde zaburzenie psychiczne łatwiej jest leczyć, gdy jest ono wcześnie rozpoznane. Nie bójmy się więc sięgać po pomoc. Jeśli z jakichkolwiek względów obawiamy się lub nie mamy możliwości skorzystać z wizyty stacjonarnej, pomoc może nam nieść psychiatra online. Wystarczy jedynie odszukać specjalistę pracującego w ten sposób i umówić się na wizytę. 

Czego spodziewać się po zdalnej konsultacji?

Wielu pacjentów może zastanawiać się nad tym, w jaki sposób psychiatra online może pomóc. Otóż okazuje się, że wizyta u niego ma podobny przebieg co wizyta w gabinecie stacjonarnym. Rozmowa będzie jednak przebiegała za pomocą jakiegoś komunikatora. Najczęściej pozwala on na to, aby pacjent i lekarz widzieli się przez kamerę, a nie tylko słyszeli swoje głosy. W trakcie konsultacji, psychiatra zapyta nas o powody zgłoszenia się do niego. Następnie, po wysłuchaniu, zada on pytania, które będą mu pomocne w postawieniu diagnozy. Możemy spodziewać się tego, że niektóre z nich będą dziwne, ale wszystkie są niezbędne do tego, aby wdrożyć odpowiednie postępowanie terapeutyczne. Po postawieniu diagnozy, lekarz przepisuje leki, o ile są ku temu by wskazania. Informuje także pacjenta o tym, jaka powinna być częstotliwość wizyt kontrolnych. Psychiatra może także polecić udanie się do psychologa bądź psychoterapeuty. Bardzo często zalecana jest zarówno farmakoterapia, jak i psychoterapia. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie w pełni satysfakcjonujących efektów. 

Opieka zdrowotna

Redakcja portalozdrowiu.pl

Nasz zespół specjalistek zajmuje się pisaniem artykułów na temat zdrowia, urody, lifestyle'u i ciąży. Jesteśmy pasjonatkami mody, kreowania stylizacji oraz sztuki kulinarnej. Dzielimy się naszymi przepisami, inspirującymi pomysłami na modowe trendy oraz rozwijaniem nowych zainteresowań i umiejętności, aby dostarczyć naszym czytelnikom nie tylko praktyczne porady, ale także inspirację do pełnego życia w harmonii z własnym ciałem i otoczeniem.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?